E. Ulanovo rekordas paženklintas „Žalgirio“ pergale

2017-11-23

Krepšinis

Sporto Namai

zalgiris.lt

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ komanda žaidžia Eurolygos devintojo turo rungtynes. „Žalgirio“ arenoje žalgiriečiai susitinka su Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais. Po trečiojo kėlinio rezultatu 66:61 pirmauja kauniečiai.

Rungtynes be didesnės žvalgybos tolimu šūviu pradėjo Edgaras Ulanovas, nieko nelaukę taikliai krepšį atakavo Axelis Toupane, Brandonas Daviesas ir Kevinas Pangosas, bet puolime nesunkiai taškus rinkosi ir svečiai – 9:13. Po A.Toupane skrydžio krepšio link ir E.Ulanovo kovingumo pamokų kauniečiai persvėrė rezultatą į 15:13. Tuomet buvusį žalgirietį Brocką Motumą pergudravo su pastarojo pražanga pasižymėjęs Paulius Jankūnas, iki galo sėkmingai sužaidė Antanas Kavaliauskas, o fantastišką Dee Bosto aikštės matymą dėjimu įtvirtino greitojo puolimo smaigalyje atsidūręs Aaronas White‘as – 22:18. Tiesa, svečiai galingai finišavo pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo – 22:26.

Antrasis kėlinukas startavo drąsiu A.White’o tritaškiu, charakterį demonstravęs baudų stojo mesti A.Toupane, o pranašumą šeimininkų pusėn grąžino ryžtingai sužaidęs K.Pangosas – 29:28. Stambulo komandos krepšininkams stringant vis geresnėje žalgiriečių gynyboje, Lietuvos čempionams atsiplėšti iki 33:28 leido geras progas susikūrę E.Ulanovas ir P.Jankūnas. Atotrūkiui ištirpus iki minimumo (33:32), žibėjo E.Ulanovas, o triukšmo bangą sprogdino tolimą šūvį iš krašto paleidęs D.Bostas – 38:32. Varžovams surengus nedidelį spurtą (38:36), nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė žaidimu ne itin patenkintas Šarūnas Jasikevičius. Po jo Vasilije Micičiaus savalaikį perdavimą gavo P.Jankūnas, laisvu koridoriumi aikštelėje pasinaudojo didžiausią turėtą pranašumą atstatęs E.Ulanovas – 42:36. Prieš didžiąją pertrauką toliau siautė E.Ulanovas, kuris tritaškiu rinko jau 20-ąjį savo tašką, tačiau į antrą rungtynių pusę „Žalgiris“ nusinešė apmažėjusią persvarą – 47:44.

Trečiajame kėlinyje pirmieji metimai skrodė „Žalgirio“ krepšio tinklelį (47:48), tačiau ilgai netrukus kauniečių puolimą judinti ėmėsi B.Daviesas – 51:49. Vadovėlio vertą komandinę ataką tolimu šūviu užbaigė A.White‘as, o ketvirčiui įpusėjus, naują rekordinės persvaros ribą nubrėžė su šou elementais kamuolį sugrūdęs B.Daviesas – 56:49. Minutės pertraukėlę išnaudoję svečiai artėjo iki 56:53, bet apie dar pavojingesnį artėjimą nė galvoti jiems neleido iš įvairių aikštės taškų taikliai metęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 60:55. Likusią minutę kokybiškai išnaudojo ir persvarą žalgiriečių pusėje išlaikė jaunasis Paulius Valinskas, įsmeigęs tolimą dūrį ir gudriai išprovokavęs varžovo pražangą mesdamas iš trijų taškų zonos – 66:61.

Parengė: Sporto Namai