Lietuvos futbolo geriausiųjų rinkimai: ryškiausi favoritai – iš Marijampolės „Sūduvos“

2017-11-28

Futbolas

Sporto Namai

Sporto Namai

Į pabaigą artėjant 2017-iems metams Lietuvos futbolas renka metų geriausiuosius. Gruodžio 4-ąją paaiškės, ką sporto gerbėjai išrinko šio sezono Lietuvos futbolo lyderiais. Nors tarp kandidatų – daugybė pavardžių, tačiau net keliose kategorijose smarkiai išsiskiria istorinį sezoną sužaidusio Marijampolės "Sūduvos" klubo atstovai".

F. Černychas – favoritas triumfuoti antrus metus iš eilės

Geriausias šalies futbolininkas renkamas jau daugiau nei 50 metų. Tarp pretendentų šiais metais – 11 žaidėjų. „Betsafe“ sporto lažybininkai aiškiu favoritu įvardija Balstogės „Jagellionia“ rungtyniaujantį Fedorą Černychą. Jo šansai tapti geriausiu šių metų Lietuvos futbolininku vertinami net 62,5 proc. F. Černychas šį sezoną Lenkijos klube pasižymėjo 7 įvarčiais ir 12 rezultatyvių perdavimų. Jis taip pat sužaidė 7 mačus už Lietuvos rinktinę. Jei F. Černychas būtų išrinktas geriausiu metų futbolininku, šiuose rinkimuose jis triumfuotų jau antrus metus iš eilės.

Artimiausias F. Černycho varžovas – jo komandos draugas „Jagellionia“ klube Arvydas Novikovas. Tiesa, jo galimybės laimėti rinkimus vertinamos kur kas kukliau – 20 proc.

Trenerių kategorijoje – net 14 pavardžių

Ryškus favoritas matomas ir vyrų trenerio kategorijoje. Tarp 14 kandidatų ypač išsiskiria Marijampolės „Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas. Jo galimybės triumfuoti rinkimuose vertinamos net 87 proc. Tačiau toks V. Čeburino dominavimas stebinti neturėtų. Treneris kartu su visa „Sūduvos“ ekipa šiemet nutraukė „Žalgirio“ dominavimą A lygoje ir iškovojo čempionų titulą bei sukūrė istorinį momentą Europos lygos atrankoje – pasiekė ketvirtąjį etapą. Nė vienas kitas strategas šį sezoną negali pasigirti tokiais pasiekimais. Artimiausio V. Čeburino persekiotojo V. Trakio galimybės tapti metų strategu vertinamos vos 16,6 proc. V. Trakio laimėjimas šiemet – pirma vieta su „Palangos“ ekipa antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje. 

Beje, tapti geriausiu treneriu pretenduoja ir Lietuvos rinktinės strategas E. Jankauskas. Tiesa, jo šansai labai kuklūs – tik kiek daugiau nei 6 proc. 
Praėjusiais metais geriausiu treneriu išrinktas buvęs Vilniaus „Žalgirio“ vairininkas Valdas Dambrauskas. Jo pavardę galima išvysti ir šių metų rinkimuose, tačiau iš sostinės ekipos trenerio posto jis pasitraukė dar spalio mėnesį.

Moterys varžosi kartu su vyrais

Sporto gerbėjai gali rinkti ir gražiausią metų įvartį. Šioje kategorijoje šiemet varžosi ir vyrai, ir moterys, todėl gražiausio įvarčio autorius arba autorė renkami iš 12 kandidatų. Šioje kategorijoje ir vėl išsiskiria Marijampolės „Sūduvos“ vardas. „Betsafe“ sporto lažybų bendrovė geriausiai vertina būtent šios ekipos žaidėjo Roberto Veževičiaus šansus tapti gražiausio metų įvarčio autoriumi. Jo galimybės laimėti – 20 proc. 

„Sūduvos“ futbolininkas įvartį gražuolį pelnė Europos lygos trečiajame atrankos etape. R. Veževičius 80-ą minutę pasižymėjo mače su „Sion“ ir jo įvartis padėjo išlyginti rezultatą 1:1.

Įdomu tai, kad šioje kategorijoje galima balsuoti ir už futbolininkę A. Kyžaitę, ir už visą moterų futbolo komandą Šiaulių „Gintrą-Universitetą“. Lietuvos rinktinės žaidėja A. Kyžaitė pasižymėjo mače su Andoros rinktine, o jos šansai tapti gražiausio metų įvarčio autore vertinami 10 proc. Taip pat vertinamos ir „Gintros-Universiteto“ galimybės. 

Tarp nominantų visa Šiaulių moterų futbolo ekipa atsidūrė po savo fantastiškos atakos, kuri prasidėjo 16-a perdavimų, o baigėsi įvarčiu.

Rinkti savo favoritus sporto gerbėjai gali ir geriausio moterų trenerio bei geriausios futbolininkės kategorijose. Balsuoti galima iki gruodžio 1 d. 

Sporto Namai
Parengė: Sporto Namai
Futbolas

Rekomenduojamos naujienos