Nebijokite Porzingio

2017-08-18

Krepšinis

Karolis Jachimavičius

Karolis Jachimavičius

DELFI | Kiril Čachovskij nuotr.
Porzingis nėra monstras po lova žibančiom raudonom akim ir ryklio nasrais. Jis juda kaip lengvas kraštas, bet nėra toks greitas kaip lengvas kraštas. Matydamas Valančiūno atsigavimą ne kelmaut, o judėt, aš būčiau liepęs Valančiūnui visą laiką aikštėj vaikytis Porzingį. Tikslas tas pats - laimėt. Jeigu su tokia situacija būtų pralaimėję, o Porzingis daug primetęs, visi šunys ant Valančiūno.
Lekavičius prapliupo tritaškiais taip lyg lankas būtų jo kūno dalis.
Ypač dėl to, kad trečiam ketvirty, kai ataka baigėsi Valančiūno taškais su Porzingio pražanga, Valančiūnas Kristapą padarė greičiu, paliko už savęs. Šnekėjo šnekėjo Valančiūnui Porzingis nuo pat pradžių ir gavo suvalgyt savo žodžius. Deja, įkvėpęs sėkmės, vėliau Valančiūnas pradėjo laužyti sieną ir tokių fokusų nebeparodė, tik kartą įmetė kablį. Bet buvo matyt, kad nesėkmei visgi nepasidavė, vystysis toliau. Seniai buvo laikas, visą kelmavimo laiką buvo nemiręs.

Daug prasimėtymo šeštadienį buvo. Lekavičius prapliupo tritaškiais taip lyg lankas būtų jo kūno dalis. Atsistojo tvirčiau ant kojų, bet dar paskubėdavo gynyboj, vieną užtvarą ketvirtam kėliny viršuj tritaškio skubriai praleido pro akis.

Kuzminskas toliau ieškojo kelio, kaip tapti visų galų meistru. Drėbė dar vieną stipraus raumeningo vyro dėjimą per Porzingį, bet didžiąją dalį laiko praieškojo savęs. Savęs reikia ieškot ten, kur esi. Vis daugiau jis lenda stumdytis po krepšiu, bet jau pirmoj pusėj trūko energijos po pasistumdymų rezultatyviai užbaigt.

Na, tik stumdydamasis gali pajaust mėsas ir kiek reikia augt, bet tam reikia nebijot skausmo. Hardenas užsiaugino raumenis, gali dar daugiau priaugt ir Kuzminskas. Bet kad būtum žvaigžde, kurią žadėjo Plaza, visi judesiai turi būti kaip per dėjimą prieš Porzingį. O ne kaip kitoj atakoj po epizodo - iššoko laisvas po užtvaros ir „niekas manęs nemokė mest laisvo“. Kontaktas, į kurį jis stengėsi eit pirmoj pusėj, taip pat būdavo pačiam vis dar netikėtas. „Niekas man nepranešė, kad aš užsirišiu batus“.
Pralaimėjimo priežastis pagrindinė yra ta, kad rinktinė prieš latvius išsirikiavo lyg jiems vėl tektų žaisti prieš rumunus, kai galėjo laisvai pasidalinti kamuoliu apie tritaškį. O baudos aikštelėje latviai spaudėsi. Šeštadienis taip pat buvo ta diena, kai Kalnietis penkiasdešimtą kartą šiemet atradinėjo krepšinio elementus. Pavyzdžiui, pirmame ketvirty nesugebėjo apeiti pusiau stovinčio žmogaus, leido „džampšotiškus layupus“ nuo peties. Jo ketvirtas metimas vis dar buvo ne ritme, išmetė leisdamasis, vėliau nusprendė į ritmą įeiti ir toliau mėtyti metimus kaip tą antroj pusėj maždaug nuo baudų metimų linijos - išsitiesint laiko dar buvo, bet degė pasinaudot erdve, tai išėjo mesti susisukus.

Tik Porzingio nereikėjo tiek įsimylėjus būti, kad kai jis padarė „krosouverį“, o reakcija Motiejūno lyg pirmą kartą tokį dalyką mato.
Labai įdomu stebėt Mačiulį, ar jis puolime pradės sulakstyti kaip gynyboj. Toj atakoj, kai centruodamas gavo bloką, pagal įdėtas pastangas turėjo miegot. Gerai, kad antroj pusėj pagavo bendrą nuotaiką mokytis žaisti per žaidimą ir įrideno tą metimą iš „klyno“. Visi turi parako tobulėt. Ir Ulanovas. kuris buvo labai rūpestingas gynyboj, bet į greitą puolimą bėgo kaip XIX a. Lietuvos kaimietis į XXI a. Niujorką - ką tu ten, sūnau, darysi?

Motiejūnas toliau taisosi. Juk atsimenat jo vieno lietimo perdavimą Valančiūnui pirmam ketvirty, po to, kai pamatė, kad prie jo prišokę du žaidėjai, ir visiškai kiaurą kablį dešine ranka antroje pusėje? Pasistengė ir nugesinęs Blūmą antroje pusėje nesulūžo. Tik Porzingio nereikėjo tiek įsimylėjus būti, kad kai jis padarė „krosouverį“, o reakcija Motiejūno lyg pirmą kartą tokį dalyką mato. Ne Durantas juk.

Pailsėjusi rinktinė trečiadienį grįš prieš Islandiją. Grįš, po šeštadienio prasimėtymo, ištroškę pamėtyti. Gerai būtų, kad nepamirštų, kad kamuolį galima duoti kitam ir kad trečio kėlinio pabaigoj nepradėtų bodėtis rungtynėmis kaip šiose rungtynėse.

Karolis Jachimavičius
Parengė: Karolis Jachimavičius
Krepšinis

rekomenduojame