Kas laiko rankose verdamus kiaušinius?

2017-08-24

Krepšinis

Karolis Jachimavičius

Karolis Jachimavičius

Labas visiems, kurie kartu su manim žiūri akylai visas rinktinės smulkmenas, kurios nuverčia kalnus.

Kalnietį rungtynių pabaigoj vėl nuvertė lemiama ataka. Jis taip mėgsta nepatogiai pasidaryt, kad kiaušinius verda rankose laikydamas. Kad nesudužtų. Pradvejojęs trejetą sekundžių, nusprendė mest puskablį kaire ranka. Ir metimas kaire ranka būtų buvęs paprasčiau, ir pabandyt su papumpavimu mest.

Pribijojo mest Kalnietis iš pat pradžių. Pirmą metimą metė tik septintą minutę. Visas rungtynes vengė metimų iš po krepšio, norėjo „balionus” mėtyt. Paskutiniam ketvirty galėjo aplenkt M.Gasolį, bet tokiam gynėjiškam įvykiui nebuvo pasiruošęs. „Balionai” saugesni, nėra problemos spręst, kaip lįst prie krepšio, kokia trajektorija nuo lentos mest, leidi balioną ir visada bent lanką pasieksi. Bet tai sumažina žaidėjo pavojų.

Kalniečio gynybai noriu paminėt epizodą trečiam ketvirty, kai jis stebėdamas Mačiulį kampe galiausiai sulaukė jo įkirtimo ispanui nusisukus ir atidavė perdavimą. Sugeba kartais išlaukt, kad atiduotų perdvimas šitas įžaidėjas. Pasiekimas - kaip dvi baudas sumest.

Motiejūnas buvo įjungęs savo mesijaus terminatoriaus madą prieš M.Gasolį. Iš pradžių šokinėjo iš paskos. Gasolio judesys, jo judesys. Vėliau išėjo visas demonstruodamas energiją jo pastumdyt, bet gavo apsisukimą į dešinę pusę tokį, kad beliko tik arba bauda, arba stovėt vietoj. Jau pamokytas buvo, bet kitoj mikrodvikovoj tingėjo kelt koją į dešinę. Vartė M.Gasolis „Donut-ą” kaip spurgą. Tritaškius jis vis dar mėto automatu, kaip įpratęs, nejausdamas aktualaus nuotolio, pirmas buvo atsiriaugėjimas į eterį, lanko nelietį, antrą išmetė bele išmest. Devintokų tarpklasinių dėl 5 vietos lygio puskablis prieš P.Gasolį baigėsi bloku. Prastai.

Valančiūnas atliko savo rutininį vieną atletišką judesį, kai prieš savo kablį kaire ranka trečiam ketvirty ištraukė nulekiantį kamuolį. Vieną tokį padarė. Visai daug taškų Jonas pristūmė iš po krepšio, bet Gasoliai nebuvo labai agresyvūs gynyboj, vienoj atakoj pirmoj pusėj Marcas net rankos link kamuolio padoriai nekepštelėjo, kai JV stūmė taškus.

Daugiausiai dėl to, kad gailėjo agresyvumo pipirų, rinktinė trečiam ketvirty išbarstė savo persvarą. Gecevičius, tas snaiperis rinktinėj, kuris gali ir 50 proc. taiklumą per turnyrą pasiekt, išėjo laisvas po užtvaros, nusprendė, kad gal dar bus tų progų, gal po krepšiu dar kas atsidengs. Nors rezginius komandos daro būtent todėl, kad atsidengtų. O organizuot agresyvius rezginius ir keistis gynyboje rinktinė tingėjo. Galvojo, kad pralauks ir viskas bus gerai. Įsivarė Abrinezas ir persvara išgaravo. Teko grįžt prie agresyvumo.

Kuzminskas metė taip pat vėlai, kokią ketvirtą savo žaidimo nuo suolo minutę. Šiandien daugiau atsitraukė, turbūt tam, kad Gruzijai būtų skaudu, koktu ir apmaudu. „Ką davė metai NBA”, godojo Kunigėlis po jau įprastu tampančio Kuzios dėjimo po vienas prieš vieną. Pražiūrėjo Kunigėlis, kad keliose pirmose šių metų draugiškose Kuzia vis dar buvo minkštas ir tik nuo prancūzų pradėjo kietėt. Tritaškius Kuzminskas šiandien mėtė vargtelėjęs, ne ritme kaip ir Gecevičius. Nedariau ir nedarysiu to kaip komentatoriai, kurie neritmą nurašo ne tai dienai, nusimušusiam taikikliui ar užrištam krepšiui. Kiekvienas yra atsakingas už savo fizinį stovį ir metimus. Milaknis, pavyzdžiui, antrą savo tritaškį metė per daug susifokusavęs į išmetimą, nes pagavo žemai. Išsisuko kamuolys. Kaltas Milaknis. Bet kitą, jau taiklų, sugraibė su pasitikėjimu. Meldžiuosi, Izraelyje ir Gecevičius, ir Milaknis vienu metu bus tvirti.

Grigonis šiandien atrodė kaip čiurna trys valandos po išnirimo. Lėtas mest, lėtas reaguot į erdves, lėtas gynyboj, bukas nusiveržęs po krepšiu, kur kamuolys, koks kamuolys, nebėra kamuolio. Gal apšalęs nuo nuskausminamųjų žaidimo nejautė. Ulanovas atliko labai gražų kablį prieš M.Gasolį pirmoj pusėj. Ir nepasieksi, ir kiaurutėlis. Visas kūnas dirbo harmoningai. Deja, kiti du jo „pacentravimai“ buvo tik bandymai pakartoti pirmąjį hitą ir buvo sukramtyti. Nepersilaužė tolesniam šokiui Edgaras (parašiau šitą Vido Mačiulio balsu). Gudaitis išėjo su daugiau energijos gynybai nei ankstesnėse rungtynėse, bet ir sutikinėjo M.Gasolį su į priekį ištiestom rankom, o paskui dar tėkštelėjo šitam per galvą nekantriai kaip katė prie jai saugot paliktos žuvies, kas baigės dviem su bauda.

Ir pabaiga. Tikiuosi, kad matėt, kaip nerūpestingai į visas puses juokavo Valančiūnas su Kalniečiu po to, kai Valančiūnas prasižengė prieš P.Gasolį, mūsų buvo trys ir buvo likusios pusantros minutės. Nebuvo suėmę savęs į rankas pasveikint tribūnas. Reikėjo draugiškai juos nugalėt.
Karolis Jachimavičius
Parengė: Karolis Jachimavičius
Krepšinis

rekomenduojame