Pirmasis lietuvių varžovas – brandi Gruzijos komanda

2017-08-30

Krepšinis

Rytis Vyšniauskas

Rytis Vyšniauskas

Rinktinės simbolis – po klaustuku
Ankstesniame straipsnyje apie Lietuvos rinktinės varžovus B grupėje minėjau, kad Gruzijos rinktinę sutikti parankiau būtų grupių etapo pabaigoje, kai mažą rotaciją turintys varžovai bus labiau pavargę, o ne pirmose rungtynėse. Dabar situacija kiek pasikeitė, nes nėra aiški Zaza Pačulijos būklė. NBA čempionas yra su komanda ir Europos čempionato nepraleis, tačiau jo dalyvavimas pirmose rungtynėse išlieka abejotinas.
Nuo to, ar Zaza išbėgs ant parketo, tiesiogiai priklausys ir Lietuvos rinktinės sėkmė išnaudojant ryškiausią žvaigždę Joną Valančiūną. Gruzijos rinktinės veteranas yra vienas iš kelių Europos čempionato žaidėjų, kurie yra pajėgūs stabdyti lietuvį be pagalbos, vienas prieš vieną. Kitas Valančiūno konkurentas – Giorgis Šermadinis. Techniškas ir pavojingas centras puolime, bet palaužiamas gynyboje. Lietuviams bus reikalingas itin agresyvus Valančiūno žaidimas, o priversti Šermadinį susirinkti greitų pražangų būtų rimtas koziris.
Pranašumas rotacijoje
Kadangi gruzinai turi stiprų branduolį ir jų starto penketas meistriškumu lietuviams nusileidžia nebent nežymiai, atsarginių indėlis bus labai svarbus. Dainius Adomaitis turi bent 10 pajėgių krepšininkų, o ir rezerviniai žaidėjai Eimantas Bendžius bei Adas Juškevičius Gruzijos komandoje būtų labai svarbūs rotacijos žmonės. Logiška tikėtis, kad gruzinams sunkiausias kėlinys bus antrasis, kai Ilia Zourui prireiks įtraukti atsarginius žaidėjus. Lietuviams iš šių atkarpų reikėtų išspausti maksimumą.
Žmogus, kurio negalima pamiršti
Tornike Šengelia yra labai aukšto lygio, šiuolaikinis sunkusis kraštas. Jis kelia pavojų žaisdamas ir nugara, ir veidu į krepšį, o taip pat yra labai ištvermingas, tad gali žaisti beveik be keitimo. Manau, kad mikrodvikovoms su Vitorijos „Baskonia“ puolėju labiausiai tinkantys kandidatai yra Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Mačiulis. Ko gero, su gruzinu ketvirtojo numerio pozicijoje grumtis galėtų ir Donatas Motiejūnas. Tiesa, lieka neaišku, ar jis žais pirmajame mače. Visgi, jei ši mikrodvikova įvyktų, Šengelija būtų pranašesnis.
Pažįstamas amerikietis
Lietuvoje rungtyniavęs Michaelas Dixonas yra didžiausia varžovų komandos grėsmė gynėjų linijoje. Karjeros laiptais kopiantis ir vis solidesnius kontraktus pasirašantis Dixonas, Gruzijos rinktinėje žais pirmą didelį turnyrą. Strasbūre karjerą tęsiantis gynėjas yra „combo“ stiliaus žaidėjas, galintis rungtyniauti tiek įžaidėjo, tiek atakuojančio gynėjo pozicijose.

Geriausiai Dixonas atsiskleidžia žaidžiant greitą krepšinį. Nors ir turi keistoką metimo techniką, jis neblogai pataiko iš toli, staigiai išmeta kamuolį po driblingo ir gali sužaisti vienas prieš vieną. Žaisdamas šalia rinktinės senbuvio Georgio Tsintsadzės amerikietis daugiausiai laiko turėtų praleisti atakuojančio gynėjo pozicijoje.

Atrankoje į Europos čempionatą Dixonas vidutiniškai mesdavo po 3.2 tritaškio ir pataikė net 55.2% tikslumu. Įspūdingą pasirodymą jis surengė kelialapį į turnyrą garantavusiose rungtynėse su Juodkalnijos komanda. Dixonas pelnė 31 tašką ir pataikė 7 tolimus metimus iš 10.

Reikia pažymėti ir tai, kad Dixonas yra emocingas bei kovingas krepšininkas. Rungtyniaudamas Pasvalyje jis ne kartą ėjo į aikštę nepaisydamas traumų. Motyvacijos jam tikrai netrūksta ir gynėjas Europos čempionate nebus turistas, kaip neretai pasitaiko su natūralizuotais amerikiečiais.
Klampios rungtynės
Mano prognozė, kad šios rungtynės bus klampios ir lietuviams teks atlaikyti daug kieto kontakto aikštelėje. Tai gal ir nebus akiai patraukliausias krepšinis, bet gruzinai tikrai nepamiršo dviejų metų senumo įvykių ir jų noras įkąsti lietuviams šiam susitikimui prideda ažiotažo.

Vis tik manau, kad didesnė rotacija ir Valančiūno jėga baudos aikštelėje Lietuvos rinktinei atneš nelengvą pergalę. Spėju, kad ji bus pasiekta iki 8 taškų skirtumu.
Rytis Vyšniauskas
Parengė: Rytis Vyšniauskas
Krepšinis

rekomenduojame