Turim jūsų ginklus

2017-09-02

Krepšinis

Karolis Jachimavičius

Karolis Jachimavičius

Belinelli išneria iš už užtvaros, Grigonis iš paskos gaudo orą, Valančiūnas nedengdamas Belinelli žiūri, kaip tas paleidžia bomba italliana. Pirmas minutes atrodė, kad arba šiandien būsim sudeginti, arba smarkiai apsvilinti, tačiau šaltas kaip gyvatės bučinys Kuzminskas savo tritaškiais išlaikė Lietuvą žaidime, o Vadas Juškevičius, taip jį tiksliai pavadino Rytis Vyšniauskas, savo paprastais sprendimais iškėlė mus ant bangos. Italų ginklais.

Valančiūnui buvo liepta neišženginėt prie snaiperių, nes jam sunku tempti savo užpakalį vežimėliu. Visi žiūrėję matėt, kaip jis prakaitavo pagaut Kalniečio „alley-oop“ ir įgrūst kamuolį į krepšį. Bet paskutinėmis pirmos pusės sekundėmis Lietuva labai lengvai pasikeitė ir pasispaudė gynyboj, o Adomaičiui atsivėrė akys, kad galima būt lankstesniems. Todėl antroj pusėj pamatėm daugiau Lietuvos centrų prieš gynėjus, o Gudaitis netgi parodė, kas tas gintis - susvirduliavęs ant kojų viršuj prieš gynėją, įdėjo energijos, kojas ištiesino ir viską baigė trukdomu metimu. Svarbu, kad tai netaptų lengvu atsiprašymu - ai, mes visai nesistengiam atsikeist. Ir po laisvų keitimųsi žmones rinktinė ne visada išsigaudydavo, iniciatyvos tame stokoja. Bet prieš mažesnes rinktines tai labai gera strategija.

Bravo, Artūrai. Nors gynėjai greitesni, jis stojasi ir kimba jiems į jų mažiukus atlapukus. Gali ir centras bėgti. Iš blogų epizodų prisimenu tik jo laiko nuovokos praradimą antram ketvirty, dėl ko ištiksėjo laikas. Vėl išrašė „antibiotišką“ bloką ir perdirbinėjo atšokusius kamuolius puolime tiesiai nuo galvų. Savo blokais tapo ir geru pavyzdžiu Valančiūnui, kuris ketvirtam ketvirty nepagailėjo lašinių ir uždėjo dangtį į jį įsirėžusiam Cusinui. Dažniausiai Valančiūnas tokiose situacijose apsiriboja ištiestomis rankomis.

Pirmi keturi Kuzminsko pataikyti tritaškiai buvo iš patogių situacijų, kuriose jis neturėjo didelio spaudimo prieš jį. Kai teko šiek tiek reaguoti į aplinkybes iš už komforto zonos, krito pirmasis prametimas, o antroj pusėj jo tritaškiai buvo skuboti, su dirglumu. Aš iš jo tikiuosi, kad jis pasieks Duranto lygį, kai kamuolys jo rankose iškart reiškia problemas. Kai meta daug, bet ne iš gobšumo „nes aš taip pasakiau“, o todėl, kad gali pataikyt. Bet kokios erdvytės išnaudojimo taškams jis dar nėra pasiekęs, bet šiandien jau matėm nepasimetimo pavyzdžių, kai pirmoj pusėj praleidęs progą paleist laisvą metimą maždaug nuo baudos, vėliau turėjo kantrybės įmest du su bauda. Per savo dėjimą su bauda antroj pusėj jau kontroliavo savo klaidinančius judesius. Žinot, nes matėt - reikia ar nereikia, jis verždamasis padaro judesiuką į šoną ir tik tada pradeda žiūrėt, ką iš tikrųjų daro varžovas.

Kunigėlis šiandien vėl optimistiškai užstojo Grigonį, balsu plekšnojo jam per nugarą, bet kad apskritai jis vis dar mėmė. Per visą savo ilgą žaidimo ir kamuolio kontroliavimo laiką metė vos vieną dvitaškį, ir tą labai jam sudėtingą, ir krūvas kartų tik dėl vaizdo veržėsi į baudos aikštelę. Ten buvo visiškai nepavojingas, o pasus atgal dalino kreivus, į kojas. Linai, labai faina, kai visi gerai žaidžia, bet be vertinančio žodžio tokie drąsinimai - tik šiukšlių šlavimas po kilimu. Sulakstė paskui Belinelli, neprisirinko baudų, tačiau puolimas jo bedantis.

Kalnietis šiandien pradėjo įsikirtęs, kad reikia keist savo blogus įpročius ir pirmus savo metimus metė tiksliai įvertinęs jį dengiančio žmogaus galimybes jam sutrukdyt. Žiūrėjo ir matė. Vėliau buvo ir labai nemeistriškas taiklus metimas, kokį dažnai galima pamatyti pas mėgėjus - veržtis į dešinę ir prakišt savo ranką per varžovo ranką. Bet pataikė. Kalniečio grybo nepjovimas tęsėsi iki ketvirto ketvirčio vidurio, kai jis pirmą kartą gyvenime, kuris jam nutiko tūkstantąjį kartą, atsidūrė prieš žmogų po krepšiu. Dvi atakas iš eilės neturėjo jokios minties, kaip gali baigti metimą po krepšiu. Parėjo plytos į langą. Kunigėlis su meilumu balse porą kartų minėjo didelį Manto rezultatyvių perdavimų skaičių, bet kad šiandien daug išskirtinių perdavimų nematėm. Žmogui, kuris didžiąją dalį laiko kontroliuoja kamuolį, anksčiau ar vėliau iškrenta didesnis skaičius perdavimų. Driblingo vis dar nevaldo. Buvo antroj pusėj likęs prieš žmogų, kai galėjo „krosouverint“, „krosouverinimas“ baigėsi tuo, kad parideno kamuolį sau po kojom. Ketvirtam kėliny spėjo į baudos aikštelę paskui Filloy, pastojo jam kelią ir tada prasižengė trukdydamas metimą. Tvardykis, Mantai.

Juškevičius šiandien buvo superinis. Aš į jį ilgai žiūrėjau su skepsiu, taip pat ir per pirmas rungtynes, kai jis leido savo tipiškus 3 ir daugiau kilogramų sunkumo kamuolius, tačiau šiandien toks trumpas metimas buvo vos vienas. Nepersmaugdamas šuniuko, išnaudodamas progras jis suleido 8 metimus iš 10. Bėga puolėjas kartu su juo link krepšio, šast judesys atgal vietoj dvižingsnio į priekį, puolėjas pasiduoda spąstams, lekia į priekį, Vadas ridena metimą nuo vienos kojos.

Vakar šnekėjau, kad neaukštinsiu Ulanovo dėl jo kelių kablių ir šiandien vėl pamatėm jį baudos aikštelėje tris kartus traškantį per siūles kaip S dydžio marškinėliai, užmauti ant Valančiūno. Toks pats buvo ir metimas paskutinę atakos sekundę. Valančiūnas vis dar turėjo epizodą, kai po grumtynių paleidžia negazuotą metimą. Dėl JV mestų baudų paskutinėmis minutėmis, tai Dieve laimink jo minkštą metimą. Po poilsio išėjęs Milaknis pasižymėjo tik europietišku lėtumu metimų atžvilgiu. Mindaugai Kuzminskai, kas gali nutikti, kai pasinaudoji užtvara?
Karolis Jachimavičius
Parengė: Karolis Jachimavičius
Krepšinis

rekomenduojame