Golovkinas prieš Alvarezą: kova pačiu laiku

2017-09-08

Kovos Menai

Tomas Vosylius

Tomas Vosylius

Rugsėjo 17-osios ankstų rytą Lietuvos laiku įvyks kazacho Genadijaus Golovkino ir meksikiečio Saulio Alvarezo dvikova. Ši kova savo svarba prilygsta šiais metais jau vykusioms Vladimiro Kličko ir Anthony Joahua bei Floydo Mayweatherio ir Conoro McGregoro kovoms. Ir jei visai neseniai vykusi Floydo ir Conoro kova kėlė didžiulį ažiotažą visame pasaulyje tarp žmonių, kurie domisi koviniu sportu „tik prie progos”, tai Golovkino ir Alvarezo susitikimas jau keletą metų gyvena labai dažno bokso gerbėjo galvoje.
 
Genadijus Golovkinas turėjo įspūdingą mėgėjiško bokso karjerą. Atėnų olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojo kovų suvestinėje yra įrašytos 345 pergalės ir 8 pralaimėjimai. Profesionalų ringe Genadijus debiutavo 2006 metais ir nuo to laiko varo siaubą savo varžovams. 37 pergalės (iš kurių 33 pasiektos anksčiau laiko) ir nė vieno pralaimėjimo! Vidutinio svorio kategorijos titulą kazachas jau apgynė 18 kartų ir jam visai nedaug trūksta iki legendinio Bernardo Hopkinso rekordo, kuris tai padarė 20 kartų. Karaliaudamas vidutinio svorio kategorijoje, šis kovotojas yra pripažįstamas kaip vienas iš trijų geriausių boksininkų šiuo metu, nepriklausomai nuo svorio kategorijų. Prie įspūdingos statistikos galime pridėti ir akiai patrauklų kovos stilių. G. Golovkino kovose bent jau vienas kovotojas visuomet eina į priekį, meta daug smūgių ir nuolatiniu spaudimu naikina savo varžovą. Kaip taisyklė, tas kovotojas būna Genadijus.

Saulis „Canelo“ (Cinamonas – dėl plaukų spalvos) Alvarezas gimė Meksikoje. Šalyje, kurioje dėl bokso žmonės pamišę nemažiau nei dėl futbolo. Po trumpos mėgėjiškos karjeros būdamas 15 metų pasuko į profesionalų ringą. Paprastai kovotojai bent jau sulaukia pilnametystės. Meksikoje yra begalė boksininkų norinčių to paties kaip ir Saulis, tad prasimušti tokioje „mėsmalėje“ yra išties sudėtinga. Jaunas amžius nesutrukdė skinti pergalę po pergalės, kilti reitinguose ir iškovoti titulus. S. Alvarezo pergalių serija tęsėsi iki 2013 metų, bet tuomet jam teko susitikti su Floydu Mayweatheriu. Tais metais Floydas buvo savo karjeros zenite, o Saulis buvo vertinamas kaip perspektyvi būsimoji žvaigždė. Patirtis nugalėjo. Boksas yra žiaurus sportas ir kartais tokie pralaimėjimai palaužia ir neleidžia toliau siekti aukščiausių rezultatų. Tačiau su meksikiečiu taip neatsitiko – jis išmoko visas jam duotas pamokas ir po kovos tapo dar geresniu kovotoju. Pagerinęs judėjimą ir gynybą ringe, jis jau ketverius metus nesutinka lygiaverčio varžovo

Kova vyks vidutinio svorio kategorijoje (160 svarų arba 73 kilogramai), kuri yra įprasta Golovkinui. Alvarezas visos savo karjeros metu kovėsi pusvidutinėje arba super pusvidutinėje svorio kategorijose (147 ir 154 svarai atitinkamai) ir tik pastaraisiais metais priaugo iki 160 svarų. Meksikietis priaugo raumenų masės, prieš kovą meta nemažai svorio ir būdamas 160 svarų puikiai boksuojasi, kaip ir lengvesnėse versijose.

Ši kova įvyks pačiu laiku. Genadijui Golovkinui jau 36-eri. Ir nors savo karjeroje jis tiesiog šluoja varžovus, tačiau paskutinėje savo kovoje kazachas neatrodė taip užtikrintai prieš Danielį Jacobsą. Kai kurie bokso ekspertai tai vadino lygia kova. O ir pergalė pasiekta tik teisėjų sprendimu, kas šiai „nokautų mašinai“ yra neįprastas rezultatas. Dar metai ar keli ir plika akimi bus matyti, kad kazachas jau nebe toks, koks buvo anksčiau. Tuo tarpu Saulis „Canelo“ Alvarezas yra savo karjeros pike. Manyčiau, kad kovos nugalėtojas bus pripažintas geriausiu boksininku nepriklausomai nuo svorio kategorijos.

Įdomu, kokią taktiką pasirinks abu boksininkai. Abu mėgsta atakuoti, abu muša sunkiai -  su pirštine kaip su kūju. Abu nemėgsta gintis. Žinoma, jei abiejų kovos plane bus parašyta „eiti į priekį ir nesitraukti nei žingsnio“, nuo to laimės bokso fanai, pamatydami, kaip dvi bokso superžvaigždės be paliovos meta smūgius vienas į kitą. Tuomet kova nesitęs visą jai skirtą laiką. Kažkas pataikys – kažkas kris. Nors lažybininkų kontoros nugalėtoju mato Genadijų Golovkiną, tačiau nebūčiau toks tikras išskirdamas kovos favoritą. Abu turi vienas kitam ką pasiūlyti. Kitaip nei Mayweatherio ir McGregoro susitikime, niekas tiksliai negali pasakyti, kas laimės, o tuo labiau kaip susiklostys ši dvikova. Bus labai įdomu!

Kova vyks dėl WBC, WBO, IBF ir IBO organizacijų vidutinio svorio čempiono titulo. Keturi pagrindinių profesionalų bokso organizacijų diržai iš penkių (trūksta tik WBA) vienose rankose – ne toks dažnas reiškinys. Kovotojams tai bus papildoma motyvacija. Kovos nugalėtojas, kaip jau minėta, greičiausiai taps neabejotinu P4P (nepriklausomai nuo svorio kategorijų) reitingo lyderių. Ant kortos pastatyta labai daug.

2017-ieji yra puikus metas būti bokso gerbėju arba juo tapti. Neaišku, ką žada metų pabaiga, tačiau iki šiol metai buvo pilni svarbių ir įdomių bokso dvikovų. Viena svarbiausių ir įdomiausių – rugsėjo 17 dieną. Nepražiopsokit!

Tomas Vosylius
Parengė: Tomas Vosylius
Kovos Menai

rekomenduojame