Įdomiausių kovų metas

2017-09-12

Krepšinis

Rytis Vyšniauskas

Rytis Vyšniauskas

Nors Lietuvos rinktinės pasirodymas Europos krepšinio čempionate baigėsi netikėtai anksti, krepšinio mylėtojai neturėtų atitrūkti nuo turnyro, nes atėjo lemiamų, įdomiausių kovų metas. Liko aštuonios stipriausios komandos ir pamėginsiu apžvelgti ketvirtfinalio poras.
Vokietija - Ispanija

Vokietijos rinktinė šiame Europos čempionate pasiuntė labai aiškią žinutę. Tai yra jauna, ambicinga komanda, kurios negalima nuvertinti. Stipri nacionalinė rinktinė yra puikiai veikiančios sistemos ir stipraus, konkurencingo nacionalinio čempionato vaisius. Jei kažkas manė, kad Vokietijos rinktinė pasitraukus Dirkui Nowitzki pasitrauks ir iš elito, tai jau dabar aišku, jog klydo. Rungtynės su prancūzais buvo geriausias to įrodymas.

Vis tik dabar Chriso Flemingo auklėtinių kelyje galingoji Ispanijos rinktinė ir mano nuomone, tai jau bus per didelis kąsnis Dennisui Schroderiui su kompanija. Šimto procentų pajėgumo Sergio Scariolo kariauna dar nepademonstravo, bet ir to, ką parodė užteko nukeliauti iki ketvirtfinalio be kluptelėjimų. Manau, kad nuo šios čempionato stadijos ispanai žais aukščiausia pavara.

Nors vokiečiai turi Danielį Theisą, Johannesą Voigtmanną, net ir jiems brolių Gasolių tandemas yra „too much to handle“. Varžovai prieš ispanus nuolat ieško galimybių rizikuoti gynyboje, kažką aukoti ir dažniausiai tuo taikiniu iki šiol tapdavęs Ricky Rubio tritaškius meta 47% taiklumu. Ispanijos rinktinė neturi labai ryškių silpnų vietų ir meistriškumu vokiečius pranoksta visose grandyse. Nors Schroderis yra viena ryškiausių turnyro žvaigždžių, Rubio yra pajėgus jį pristabdyti.

Prognozė: Ispanijos rinktinės pergalė dviženkliu skirtumu.
Slovėnija - Latvija

Mano labiausiai laukiamas ketvirtfinalis. Latviai, apie kuriuos rašiau dar prieš čempionatą, išpildo lūkesčius. Jie žaidžia nuostabų, dėmesį prikaustantį ir malonumą keliantį krepšinį. Viskas labai sklandu, greita ir tikslu. Kristapą Porzingį drąsiai galima rinkti efektingiausiu čempionato žaidėju, dėl jo kuriamo šou ant parketo. Sužverėjęs Janis Timma, tinklelius plėšantys broliai Bertaniai, septynioliktą jaunystę išgyvenantis Janis Blumas. Viskas vyksta pagal planą.

Tačiau latvių varžovė – dar viena labai įdomi, jauna komanda Slovėnija. Su savo didžiuoju trejetu DDR (Dragičius, Dončičius, Randolphas) jie taip pat demonstruoja labai gražų ir pergalingą krepšinį. Itin laukiu Randolpho ir Porzingio mikrodvikovos. Du greitai bėgantys, gerai pataikantys, šiuolaikiniam krepšiniui sutverti aukštaūgiai. Abi komandos turi daug talento ir įdomių asmenybių.

Iš šio mačo tikiuosi puikaus reginio. Rungtynės turėtų būti rezultatyvios, o labiausiai norėtųsi intriguojančios pabaigos, to labai pasigedau aštuntfinaliuose, mat didžioji dalis jų pasibaigė dviženkliais skirtumais.

Prognozė: Vienos gražiausių čempionato rungtynių. Įsitaisykite patogiai ir stebėkite.

Graikija - Rusija

Labai sunkiai nuspėjama pora. Tikiu, kad po pergalės prieš Lietuvos rinktinę graikai suprato, kad gali nuveikti šį tą ypatingo ir dabar komandoje tvyro visai kitokia atmosfera nei A grupės varžybų metu Helsinkyje. Aš spėju, kad Kosto Misso auklėtiniai nužygiuos iki pat finalo. Bet ir Rusijos komanda turi labai rimtų argumentų.

Rusai negailestingai sudorojo Kroatiją žaisdami smagų, komandinį krepšinį. Aleksėjus Švedas yra absoliutus šio turnyro MVP. Viskas ko reikia šiam snaiperiui, tai tinkamos motyvacijos, nes talento jis turi per akis. Klube motyvacijos pritrūksta, o štai nacionalinėje rinktinėje matome susikaupusį ir tinkamai pasiruošusį komandos lyderį. Apie tai nemažai kalbėjausi su vienu Rusijos žurnalistu, po laimėto aštuntfinalio.

Šioje komandoje yra nemažai krepšininkų, kurie savo klubuose žaidžia tik epizodiškai ir lieka legionierių šešėlyje, tačiau treneris Sergėjus Bazarevičius yra suradęs tinkamą vaidmenį kiekvienam žaidėjui. Nuo Švedo ir Timofėjaus Mozgovo, iki Dimitrijaus Chvostovo ir Andrejaus Zubkovo. Nėra jokio chaoso, komandinis mechanizmas veikia.
Šiame ketvirtfinalyje laukia labai kieta kova. Graikijos rinktinė turi gilesnę sudėtį ir tuo turėtų pasinaudoti komandos treneris. Asmeniškai labai laukiu Švedo ir Kosto Slouko pasirodymų. Abu gynėjai žiba šiame čempionate ir tikiuosi, kad ketvirtfinalyje parodys geriausią, ką moka.

Prognozė: Labai sunki Graikijos rinktinės pergalė.

Serbija - Italija

Didelis galvos skausmas Ettore Messinai: kaip neturint vidurio puolėjų susitvarkyti su labai aukšta Serbijos komanda. Serbai puikiai moka išnaudoti įspūdingų gabaritų Bobaną Marjanovičių ir Ognjeną Kuzmičių. Italai neturi lygiavertės atsvaros tokiems milžinams, todėl neišvengiamai turės problemų baudos aikštelėje. Serbijos rinktinė net ir be Milošo Teodosičiaus bei Nikola Jokičiaus yra rimta pretendentė į medalius. Komandos žaidimo braižas išlieka toks pats, jaučiasi griežta trenerio Aleksandro Džordževičiaus ranka. Dabar komandą paskui save veda Bogdanas Bogdanovičius ir tai jam puikiai sekasi.

Italai turi savo ginklą, kuriuo nukovė Suomijos rinktinę, galima sakyti, per pirmą kėlinį. Kalbu, be abejo, apie tritaškius metimus. Marco Belinelli, Nicolo Melli, Luigi Datome, Arielis Filoy, Danielis Hackettas, visi jie išmeta mažiausiai po 3 tritaškius per rungtynes. O visa Italijos rinktinė vidutiniškai išmeta po 28.2 tritaškio ir pataiko net 46%. Messinos komanda yra unikali, nes ji ne tik išmeta daugiau tritaškių nei dvitaškių, bet ir meta tolimus metimus geriau nei dvitaškius (42%).

Vis dėlto, nemanau, kad italai paskandins Serbiją tritaškių jūroje. Italijos rinktinė turi labai ryškių, apčiuopiamų silpnų vietų ir Džordževičius sukurs planą, kaip jomis pasinaudoti. Italų pergalė mane labai nustebintų.

Prognozė: Serbija išspręs reikalus per tris kėlinius.

Rytis Vyšniauskas
Parengė: Rytis Vyšniauskas
Krepšinis

rekomenduojame